Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim we Wrocławiu
Dzień poświęcony Panu Bogu. Czyli dokładnie co? Udział w nabożeństwie dnia świętego, rodzinny obiad przy skokach narciarskich i wspólna wieczorna modlitwa? Jak wygląda nasz dzień święty? Ile możemy czerpać od siebie nawzajem i co możemy dać innym, jako przykład naszej dobrej relacji z Panem Bogiem?
Na te pytania i wiele innych będziemy szukać odpowiedzi podczas osiemnastego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim we Wrocławiu. Tegoroczne obchody skupione są wokół hasła „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować” (Wj 20,8).
Spotkania potrwają aż trzy dni i będą odbywać się w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego, w Synagodze Pod Białym Bocianem oraz w Domu Edyty Stein.
Wydarzenia towarzyszące tym spotkaniom, służą wzajemnemu poznaniu katolików i Żydów oraz mają prowadzić katolików do odkrywania judaistycznych korzeni chrześcijaństwa. Przypominają jednocześnie o tym, co łączy chrześcijan z judaizmem: wiara w jednego Boga, dekalog jako fundament praw moralnych, a także wierność tradycji religijnej.
Dzień Judaizmu w Kościele katolickim we Wrocławiu organizuje Archidiecezja Wrocławska pod honorowym patronatem abp. Józefa Kupnego. Współorganizatorami i partnerami wydarzenia są: Papieski Wydział Teologiczny, Gmina Wyznaniowa Żydowska we Wrocławiu, Dom Edyty Stein oraz Droga Neokatechumenalna. Wydarzenie odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wrocław. Patronat medialny sprawują: Radio Rodzina, Niedziela, Gość Niedzielnego oraz Nowe Życie.
Dzień Judaizmu w Kościele katolickim ustanowiony został przez Konferencję Episkopatu Polski w 1997 roku i obchodzony jest corocznie 17 stycznia, tj. w wigilię Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.