Dziś, modlimy się na Mszy św. o godz. 12.30 za ofiarodawców naszego kościoła. Ofiary złożone na tacę przeznaczamy na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem naszego kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę oraz wpłacane na konto parafialne.
Katecheza w 10 minut dla dorosłych – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
Możemy jeszcze włączyć się do listopadowej modlitwy za zmarłych. Kartki wypominkowe są jeszcze wyłożone na bocznych ołtarzach. Zapisane kartki wypominkowe prosimy składać w zakrystii lub do skarbony przy Piecie. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych codziennie o godz. 17.30, aż do trzeciej środy miesiąca.
W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – św. Marcina z Tours, we wtorek – św. Jozafata, w środę – pierwszych męczenników Polski: św. Benedykta, Jana, Matusza, Izaaka i Krystyna; w sobotę – przypada rocznica poświęcenia Katedry Wrocławskiej.
Jutro, w poniedziałek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości w 101 rocznicę jej odzyskania. W kościele garnizonowym św. Elżbiety uroczysta Msza św. jutro o godz. 10.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Jacka Kicińskiego. W naszym kościele Msze św. jak w dni powszednie. Na Mszy św. godz. 18.00 także będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. A po Mszy św. KONCERT kameralnego chóru Piu Mosso. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Zachęcamy do udziału w spotkaniu Kręgu biblijnego: w czwartek, o godz. 19.00 w domu parafialnym.
Informujemy, że jest już przygotowana nowa księga intencji. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. na nowy 2020 rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas rocznicami i wydarzeniami.
Konferencja Episkopatu Polski w roku 2008 podjęła decyzję, aby każda druga niedziela listopada była w Kościele w Polsce Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy się zatrzymać wraz ze Stowarzyszeniem „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” nad sytuacją chrześcijan w Sudanie Południowym.Jest to najmłodsze państwo świata. W tym roku obchodziło ono 8 lat swego istnienia. Ponad 61% 12 milionowej ludności do chrześcijanie. 3,5 miliona mieszkańców Sudanu pozbawionych jest dachu nad głową, z czego ok 2 miliony błąka się po bezdrożach ukrywając się przed pewną śmiercią. Niestety ponad połowa mieszkańców tego kraju (ok 7 milionów) głoduje. Kolejnym dramatem jest duża śmiertelność noworodków (na 1000 dzieci umiera 40), duży procent dzieci nie dożywa 5 roku życia. Problemem jest wysoki wskaźnik analfabetyzmu – 70% dzieci nie jest objętych edukacją. Trwa tam nieprzerwanie katastrofa humanitarna. Powodem jest głównie susza. W Sudanie Południowym trwa konflikt wewnętrzny, który pociągnął dotychczas za sobą wiele ofiar śmiertelnych, odbił się na psychice dzieci – stres pourazowy, depresja. Większość byłych bojowników ma obecnie od 15 do 19 lat. Jedna trzecia tej grupy to dziewczynki. Większość z nich nie zaciągnęła się dobrowolnie, lecz została uprowadzona w drodze do szkoły lub pracy i przymusowo wcielona do grup paramilitarnych. Wielu chrześcijan doświadczyło zastraszania, uprowadzeń, więzienia, zabójstw a nawet ukrzyżowania. Mimo tak wielu problemów Sudańczycy nie porzucają ani Kościoła ani Chrystusa. W kwietniu 2019 r. papież Franciszek spotkał się z przywódcami Sudanu Południowego, aby prosić ich o trwały pokój.Przy wyjściu z kościoła możemy do puszek wesprzeć chrześcijan w Sudanie Południowym. Dziękujemy za złożone ofiary.