Czytania

3. Łk 14, 1-6
Liturgia Dnia

Myśl dnia

„Nie pozwól, aby mały konflikt stanął na przeszkodzie głębokiej przyjaźni. ”

Dalajlama XIV

Bieżące

30 Niedziela Okresu Zwykłego - 26 października 2014

1. Parafialny Zespół Caritas, zbiera dziś do puszek ofiary, dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Dziękujemy za przyniesioną w tym tygodniu ciepłą odzież. Dziękujemy za złożone ofiary na rzecz Papieskich Dzieł Misyjnych, zebraliśmy 800 . Dziękujemy za złożone ofiary z okazji Dnia Papieskiego, zebraliśmy 650 .

2. Dziękujemy Paniom za pomoc przy sprzątaniu pomieszczeń piwnicznych w domu parafialnym. Dziękujemy Panu, który oczyścił i zakonserwował kafle podłogowe. Dziękujemy ofiarodawcom kolejnych krzewów i roślin do naszego przykościelnego ogrodu. Informujemy, że trwają prace przy montażu i modernizacji ogrzewania w tych pomieszczeniach, oraz malowanie drzwi. W tym tygodniu w kościele zamierzamy zainstalować multimedialny system wyświetlania tekstów pieśni.

3. Jeszcze tylko do piątku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, odprawiane w naszym kościele codziennie o godzinie 17:30. Dzieci zapraszamy do wspólnej modlitwy od poniedziałku do piątku.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy we wtorek świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza.

5. W sobotę 1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej. Msze Święte w sobotę - w uroczystość Wszystkich Świętych tak, jak w każdą niedzielę. W niedzielę – Dzień Zaduszny, czyli liturgiczne wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W niedzielę 2 listopada o godzinie 18:00, odprawimy Mszę Świętą za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych.

6. Ze względu na Dzień Zaduszny, który przypada w pierwszą niedzielę miesiąca - zmiana tajemnic różańcowych i Msza Święta w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca zostaje przeniesiona na 9 listopada, czyli na drugą niedzielę miesiąca listopada.

7. Na ołtarzach w bocznych kaplicach, wyłożone są kartki wypominkowe, które możemy zabrać do domu, aby wpisać imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić podczas listopadowej modlitwy za zmarłych. Na odwrocie tych kartek znajduje się informacja o tym, w którym dniu za wypisanych na danej kartce zmarłych będziemy się modlić w naszym kościele tak, aby ofiarodawcy mogli w tym dniu uczestniczyć w tej modlitwie. Zapisane kartki wypominkowe prosimy składać w zakrystii, lub do wrzucać do skarbony przy Piecie.

8. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in. o tym, Co naprawdę wydarzyło się na synodzie biskupów o rodzinie? Dla dzieci do nabycia listopadowy numer Małego Gościa Niedzielnego, a w nim wiele informacji o bł. Karolinie i cudach w Zabawie. Do nabycia także L’Osservatore Romano oraz kalendarze misyjne na 2015 rok w cenie 10 .

9. W ostatnim czasie z naszej parafialnej wspólnoty do wieczności odeszli: śp. Mieczysław Mroczkowski (lat 55), śp. Stanisława Hawrat (lat 78), śp. Jadwiga Rzyczkowska (lat 69), śp. Jadwiga Jabłońska (lat 83). Módlmy się dla nich o radość życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…