Obchody

3. Łk 4, 16-30
Liturgia Dnia

Myśl dnia

„Prawdziwie biedny jest ten, kto ma tylko pieniądze. ”

John Davison Rockefeller

Bieżące

22 Niedziela Okresu Zwykłego - 31 sierpnia 2014

1. Po wakacyjnej przerwie, od jutrzejszego poniedziałku przywracamy Msze Święte o godzinie 16:00 - w dni powszednie oraz w niedziele. Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie w środy i czwartki od 10:0012:00 i od 15:0017:00.

2. Na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy w przyszłą niedzielę dzieci na Mszę Świętą o godzinie 11:00 oraz młodzież na Mszę Świętą o godzinie 16:00 - będziemy podczas tych Mszy Świętych dziękować za czas wakacji i prosić o błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszy Świętej o godzinie 11:00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne najmłodszym uczniom z naszej parafii dzieciom z klas pierwszych szkoły podstawowej. Drodzy Rodzice i wychowawcy zadbajmy o to, aby dzieci i młodzież rozpoczęli nowy rok szkolny z Bogiem. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym, zachęcamy do spowiedzi świętej. Z posługą w konfesjonale służymy 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W najbliższy piątek i sobotę odwiedzimy w domach naszych chorych z posługą sakramentalną.

3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek 1 września wspominamy bł. Bronisławę, w środę 3 września - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

4. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy Wspólnotę Krwi Chrystusa na spotkanie modlitewne do kościoła na godzinę 17:00, a następnie Msza Świętą o godzinę 18:00 w intencjach tej wspólnoty.

5. W przyszłą niedzielę - adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz o godzinie 12:30 Msza Święta, w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

6. Przy wyjściu kościoła możemy do puszek złożyć ofiarę dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Parafialny Zespół Caritas, w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, prosi o przynoszenie do siedziby Caritas, bądź do zakrystii artykułów szkolnych dla dzieci korzystających z systematycznej pomocy w naszej parafii.

7. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym m.in. przeczytamy o tym, czy wojna może być sprawiedliwa?