Obchody

3. Mt 8, 28-34
Liturgia Dnia

Myśl dnia

„Natura ma rzeczy doskonałe, żeby pokazać nam, że jest obrazem Boga.”

Blaise Pascal

Bieżące

13 Niedziela zwykła - 28 czerwca 2015

1. Dziś ostatnia niedziela miesiąca. Ofiarą do puszek wspieramy wyjazd kolonijny dla najbardziej potrzebujących dzieci z naszej parafii. Parafialny Zespół Caritas dziękuję za złożone ofiary.

2. Zachęcamy do udziału w ostatnich nabożeństwach czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, dziś – w niedzielę o godzinie 17:30. W poniedziałek i wtorek o godzinie 18:30.

3. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Wrocławskiej na Jasną Górę w dniach od 2 do 10 sierpnia. Zapisy w duszpasterstwie akademickim Wawrzyny, przy ul. Bujwida. Tych wszystkich, którzy nie mogą fizycznie uczestniczyć w pielgrzymce z różnych powodów, a także chorych, starszych czy niepełnosprawnych – zapraszamy do duchowego pielgrzymowania. Po Mszach Świętych można się zapisać do grupy duchowych uczestników pielgrzymki. Pielgrzymi ci otrzymają w pierwszym dniu pielgrzymki znaczki pielgrzymkowe i modlitewniki jako zewnętrzne znaki udziału w pielgrzymce. W ramach duchowego wędrowania do Jasnogórskiej Matki i Królowej, będziemy się w czasie pielgrzymki codziennie spotykać w naszej świątyni na specjalnym nabożeństwie.

4. Rozpoczęliśmy okres wakacyjny. Informujemy, że od środy 1 lipca, przez cały miesiąc lipiec i sierpień, nie ma Mszy Świętej o godzinie 16:00 zarówno w tygodniu, jak i w niedzielę. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w środy od godziny 10:00 do 12:00, i popołudniu od godziny 15:00 do 17:00. W sprawach losowych, zwłaszcza w związku z pogrzebem, proszę podejść do zakrystii po Mszach Świętych.

5. W lipcu i sierpniu nie będzie spotkań w ramach Kręgu biblijnego i nie ma katechezy dla dorosłych.

6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu: w poniedziałek przypada uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W związku z tym w przyszłą niedzielę do puszek będziemy mogli złożyć ofiarę na utrzymanie Stolicy Apostolskiej – jest to tzw.: świętopietrze. W piątek 3 lipca – święto św. Tomasza Apostoła.

7. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej. Przypominamy że spowiadamy w tygodniu pół godziny przed każdą Mszą Świętą.

8. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, od godziny 17:00 do 18:00, zakończymy ją Litanią ku czci Najświętszego Imienia Jezus.

9. Przyszła niedziela, jako pierwsza miesiąca, jest niedzielą adoracyjną. Na Mszy Świętej o godzinie 12:30 będziemy się modlić w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. Adoracja popołudniowa od godziny 17:00 do 18:00 jest naszą szczególną modlitwą w intencji rodzin. Serdecznie zachęcamy, szczególnie małżonków i rodziców do modlitwy adoracyjnej za siebie i za swoje dzieci.

10. Dzisiejszą niedzielą kończy praktykę duszpasterską w naszej wspólnocie – kleryk Wojciech Legendziewicz. Dziękujemy mu za obecność, posługę i pracę w naszej parafii. Życzymy odważnego kroczenia drogą powołania kapłańskiego i ogromnej radości z odkrywanej każdego dnia przyjaźni z Jezusem Dobrym Pasterzem. Naszą serdeczną modlitwą wypraszamy dla niego wszelkich potrzebnych łask na tej drodze.

11. Serdecznie dziękujemy za pomoc w ubiegły czwartek przy sprzątaniu zakrystii po cyklinowaniu i lakierowaniu podłogi w zakrystii.

12. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. przeczytamy o nowej encyklice papieża Franciszka, oraz o lekarzu, który stanął do walki z in vitro, antykoncepcją i aborcją, czyli o człowieku, który jest „ojcem” naprotechnologii – metody leczenia bezpłodności.

13. Do wieczności w ostatnim czasie odeszli z naszej wspólnoty: śp. Andrzej Kazimierowicz (lat 77) i śp. Ryszard Tomaś (lat 68). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…