Obchody

3. Łk 5, 1-11
Liturgia Dnia

Myśl dnia

„Tak posiadajcie rzeczy tego świata, aby przez nie świat nie posiadał was.”

św. Grzegorz Wielki

Bieżące

22 Niedziela zwykła - 30 sierpnia 2015

1. Po wakacyjnej przerwie, od wtorku 1 września przywracamy Msze Święte o godzinie 16.00 - w dni powszednie oraz w niedziele. Kancelaria parafialna czynna jest w środy i czwartki od godziny 10:00 do 12:00 i od 15:00 do 17:00.

2. Na progu nowego roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy w przyszłą niedzielę dzieci na Mszę Świętą o godzinie 11:00 oraz młodzież na Mszę Świętą o godzinie 16:00 - będziemy podczas tych Mszy Świętych dziękować za czas wakacji i prosić o błogosławieństwo na nowy rok szkolny i katechetyczny. Na Mszy Świętej o godzinie 11:00 poświęcimy tornistry i przybory szkolne najmłodszym uczniom z naszej parafii dzieciom z klas pierwszych szkoły podstawowej. Drodzy Rodzice i wychowawcy zadbajmy o to, aby dzieci i młodzież rozpoczęli nowy rok szkolny z Bogiem.

3. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym, zachęcamy do spowiedzi świętej. Z posługą w konfesjonale służymy 30 minut przed każdą Mszą Świętą. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Rozpoczęcie po Mszy Świętej o godzinie 16:00 i zakończenie adoracji Litanią ku czci Najświętszego Imienia Jezus przed Mszą Świętą o godzinie 18:00. W najbliższy piątek i sobotę odwiedzimy w domach naszych chorych z posługą sakramentalną.

4. Młodzież zapraszamy 4 września - w pierwszy piątek miesiąca - do kościoła św. Piotra i Pawła na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę Świętą. Początek o godzinie 19:00. W czasie adoracji będzie okazja do sakramentu pokuty.

5. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek 1 września wspominamy bł. Bronisławę, w czwartek 3 września - św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

6. W przyszłą niedzielę - adoracja Najświętszego Sakramentu, oraz o godzinie 12:30 Msza Święta, w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.

7. Przy wyjściu z kościoła możemy do puszek złożyć ofiarę dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Parafialny Zespół Caritas, w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, prosi o przynoszenie do siedziby Caritas, artykułów szkolnych dla dzieci korzystających z systematycznej pomocy w naszej parafii.

8. Parafia organizuje pielgrzymkę do Lednicy, na spotkanie Lednica Seniora, w sobotę 5 września. W programie m.in. Świebodzin – gdzie znajduje się największa w Polsce figura Chrystusa Króla, oraz nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Cierpliwiej i Słuchającej w Rokitnie. Wyjazd 5 września o godzinie 5 rano z placu św. Marcina. Szczegółowe informacje na plakacie, zapisy w zakrystii.

9. Działający przy naszej Parafii Chór Marianum pod dyrekcją Pana Marka Zborowskiego, rozpoczyna zajęcia po przerwie wakacyjnej. Próby odbywać się będą w środy i piątki o godzinie 18:30 w gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Kuźniczej 35. Najbliższe spotkanie odbędzie się w środę 2 września. Zapraszamy wszystkich, dysponujących dobrym głosem i słuchem, aby dołączyli do zespołu.

10. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, do którego dołączona jest płyta – audiobook pt. O naśladowaniu Chrystusa.