Zwiedzanie

Myśl dnia

„Zachowaj, mój synu, przykazania ojca i nie odrzucaj pouczeń matki.”

Księga Przysłów

Bieżące

11 niedziela w ciągu roku - 18 czerwca 2017

1. Dziś o godzinie 12:30 zapraszamy do udziału w Mszy Świętej prymicyjnej ks. Dawida Dudziaka, który udzieli nam również błogosławieństwa prymicyjnego. Cieszymy się jego kapłaństwem i wypraszamy dla niego wszelkich łask w pracy duszpasterskiej oraz osobistej przyjaźni z Jezusem. Niech Maryja Wspomożycielka i Opiekunka Wrocławia otacza ks. Dawida są macierzyńską opieką.

2. Katecheza w 10 minut – po Mszy Świętej niedzielnej o godzinie 9:30.

3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: dziś o godzinie 1:30, w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Do czwartku włącznie w ramach dawnej oktawy uroczystości Bożego Ciała – procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła. W czwartek na zakończenie oktawy – poświęcenie wianków.

4. Spotkanie w Kręgu biblijnym w poniedziałek, o godzinie 18:00 w domu parafialnym.

5. W kalendarzu liturgicznym: w środę wspominamy św. Alojzego Gonzagę; w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, Patrona Archidiecezji Wrocławskiej.

6. W środę 21 czerwca, zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:00 za zmarłych, których imiona zapisane na kartkach złożyliśmy do skarbony w kaplicy z Pietą.

7. Dziękujemy za udział w nabożeństwie fatimskim oraz w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość.

8. Zachęcamy do włączenia się w duszpasterskie wezwanie do podjęcia dobrowolnie jednego dnia postu o chlebie i wodzie w intencji naszej parafialnej wspólnoty o łaskę nawrócenia, ożywienia wiary i umocnienia więzi rodzinnych i parafialnych. Dziękujemy wszystkim, którzy już się włączyli w post zgłaszając swój udział w zakrystii lub wrzucając kartkę z datą postu na tacę.

9. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in. o nabożeństwie pięciu pierwszych sobót miesiąca; o prawie milionie obywateli za wschodniej granicy, którzy w Polsce pracują i uczą się; o m.in. uzdrowieniach za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Do nabycia również czerwcowy numer Nowego Życia.

10. W ostatnim czasie do wieczności odeszła: śp. Zofia Przybyło (lat 86). Módlmy się życie wieczne dla niej: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…