Zwiedzanie

Myśl dnia

„Nie chcę na końcu życia odkryć, że przeżyłam tylko jego długość. Chcę przeżyć także jego wielkość. ”

Diane Ackerman

Bieżące

20 niedziela w ciągu roku - 20 sierpnia 2017

1. Ks. Abp Metropolita zwraca się do nas słowami:

Wobec cierpienia i bólu, jakie przeżywają nasi rodacy, w związku z nawałnicami, które nawiedziły Polskę w ubiegłym tygodniu, nie możemy pozostać obojętni. Ogarnijmy modlitwą tych, którzy stracili swoich bliskich oraz dorobek całego życia. W miarę naszych możliwości przyłączmy się także do akcji Caritas, której celem jest wsparcie materialne poszkodowanych. Bardzo proszę, by w niedzielę (20 sierpnia br.) we wszystkich parafiach Archidiecezji Wrocławskiej zorganizować zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym. Jako Dolnoślązacy pamiętamy o wsparciu, którego udzielili nam Polacy w 1997 r., kiedy nasz region został dotknięty powodzią. Tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak ważne w takich chwilach jest poczucie bliskości i solidarności. Ten prosty gest wsparcia potrzebujących niech wypływa z naszej wiary w obecność Chrystusa w ludziach, którzy cierpią i potrzebują pomocy. Dziękując za Waszą dobroć z serca wszystkim błogosławię.

+ Józef Kupny

Przy wyjściu z kościoła możemy do puszek złożyć ofiarę na ten cel.

2. W kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspominamy św. Piusa X, papieża; we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Królową; w czwartek – św. Bartłomieja Apostoła; w sobotę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

3. Przypominamy, że w sierpniu, nie ma Mszy Świętej o godzinie 16:00 zarówno w tygodniu, jak i w niedzielę. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w środy. Sprawy losowe proszę załatwiać w zakrystii po Mszach Świętych.

4. Do kosza w kaplicy Bożego Grobu możemy składać artykuły szkolne: kredki, mazaki, zeszyty, piórniki itp., w ramach akcji Wyprawka dla Żaczka. Parafialny Zespół Caritas dziękuje za wspieranie podejmowanych w parafii dzieł miłosierdzia.

5. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in. o duchowej adopcji; o tym czy ikonom są potrzebne korony – w zw. z obchodami 300 rocznicy koronacji obrazu jasnogórskiego, a także o wrocławskiej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.