Czytania

3. Łk 21, 29-33
Liturgia Dnia

Myśl dnia

„Lepsza strata majątku niż strata przyjaciela.”

przysłowie arabskie

Bieżące

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata - 23 listopada 2014

1. Dziś w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to także patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wczoraj, w naszym ogrodzie parafialnym, około 60 osobowa grupa młodzieży KSM zasadziła gruszę bł. Karoliny. Jest to jedna ze 100 szczepek gruszy przy której bł. Karolina spotykała się z dziećmi i młodzieżą - przygotowując ich do pierwszej Komunii Świętej. Z okazji 100 lecia narodzin błogosławionej dla nieba w 100 miejscach w Polsce zasadzono tę właśnie gruszę.

2. Z okazji wczorajszego, liturgicznego wspomnienia św. Cecylii, patronki organistów, muzyków, psałterzystów oraz schól i chórów kościelnych, zapraszamy dziś na koncert chóru Marianum. Koncert po Mszy Świętej o godzinie 12:30. Wszystkim animującym muzykę i śpiew w naszym kościele dziękujemy za pracę i serdeczne zaangażowanie.

3. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie z ks. Norbertem, w zakrystii - w czwartek 27 listopada, po Mszy Świętej wieczornej około godziny 18:40. Spotkanie dotyczy wyboru strojów komunijnych.

4. Spotkanie dla lektorów w sobotę o godzinie 10:00 i dla ministrantów o godzinie 11:00 w zakrystii.

5. Ks. Tomasz zaprasza na spotkanie dla młodzieży i dla KSMu w piątek o godzinie 19:00 do salki w domu parafialnym.

6. Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie do salki w domu parafialnym, w najbliższą sobotę o godzinie 19:00.

7. W przyszłą niedzielę, 30 listopada, rozpoczynamy adwent i zarazem nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Chcemy przeżyć ten czas jako pogłębienie naszej żywej więzi z Bogiem, dlatego pierwsza niedziela adwentu będzie dla nas także początkiem rekolekcji parafialnych, które będą trwały przez cały adwent. Zapraszamy już w sobotę 29 listopada na wigilię pierwszej niedzieli adwentu - o godzinie 17:30 - będziemy modlić się psalmami czyli Liturgią Godzin. Uroczystymi Nieszporami wejdziemy w przeżywanie nowego roku liturgicznego. Od pierwszej niedzieli adwentu, będziemy mogli nabyć w kościele poświęcone opłatki na wigilijny stół.

8. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek ofiarę w wysokości 350  na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Dziś, jak co roku w Uroczystość Chrystusa Króla, przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszek na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji. Dziękujemy za ofiarność.

9. W przyszłą niedzielę, jako ostatnią w miesiącu wspieramy najbardziej potrzebujących w naszej parafii. Parafialny Zespół Caritas prosi o ofiary materialne do puszek na zakup żywności oraz o słodycze i zabawki do paczek mikołajkowych dla około 60 dzieci. Od pierwszej niedzieli adwentu będzie można zakupić także świece Caritasu na wigilijny stół.

10. Informujemy, że jest już przygotowana księga intencji na rok 2015. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych na Nowy Rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas rocznicami.

11. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy m.in. o tym gdzie należy szukać Królestwa Bożego, oraz kim jest kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski. Do każdego numeru Gościa dołączony jest w cenie numeru kalendarz na nowy rok. Dla dzieci do nabycia Mały Gość, do którego dołączony jest lampion roratni dla dzieci.