Zwiedzanie

3. Mk 7, 1-13
Liturgia Dnia

Myśl dnia

„Tylko ten jest wolny, kto na wysokość wstępuje bez uciech, a schodzi z niej bez żalu.”

Bolesław Prus

Bieżące

5 Niedziela zwykła - 7 lutego 2016

1. Metropolita Wrocławski ks. abp Józef Kupny, dekretem z dnia 20 stycznia, uaktualnił granice naszej parafii poprzez włączenie do parafii posesji znajdującej się przy ul. Kurkowej nr 14.

2. W poniedziałek, 8 lutego z okazji Światowego Dnia Chorych w Roku Miłosierdzia, w Katedrze Wrocławskiej zostanie odprawiona o godzinie 10:00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Siemieniewskiego. Po Mszy Świętej poczęstunek w auli PWT.

3. Tradycyjnie - dziś w niedzielę, oraz w poniedziałek i wtorek przed Popielcem trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 16:00 do godziny 18:00. Jest to tzw. nabożeństwo czterdziestogodzinne. W miarę wolnego czasu, wejdźmy w te dni na chwilę adoracji do kościoła.

4. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy czterdziestodniowy czas przygotowania do Wielkanocy - Wielki Post. W Środę Popielcową Msze Świętą o godzinie 7:30, dodatkowa Msza Święta o godzinie 9:00 oraz popołudniu o godzinie 16:0018:00. Podczas każdej Mszy Świętej posypanie głów popiołem. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły tzn. ilościowy i jakościowy – spożywamy bezmięsny, jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Kancelaria w tym dniu będzie czynna tylko od godziny 10:00 do 12:00.

5. W każdy czwartek, od 11 lutego, w bazylice garnizonowej pw. Św. Elżbiety, o godzinie 19:00 głoszone będą czwartkowe katechezy wrocławskie podejmując tematy małżeństwa, rodziny, miłości i wychowania. Szczegóły na plakacie.

6. W piątek zapraszamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej - dla dzieci o godzinie 17:30. Droga krzyżowa dla dorosłych i dla młodzieży wokół kościoła o godzinie 18:30. Zapraszamy chętne osoby do niesienia krzyża oraz pochodni.

7. Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w sobotę o godzinie 17:00 w domu parafialnym. Proszę przynieść ze sobą swoje Pismo święte.

8. W sobotę 13 lutego zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, po Mszy Świętej wieczornej, około godziny 18:30.

9. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 17:15.

10. Parafialny Zespół Caritas dziękuję za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek w wysokości 915 .

11. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12:30 modlimy się w intencji Ofiarodawców naszego kościoła. Ofiary, które złożymy na tacę przeznaczymy na remont naszych organów.

12. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. Poradnik dla grzesznika – jak uratować nieśmiertelną duszę od zguby wiecznej. Do nabycia także Nowe Życie poświęcone naszemu Metropolicie z okazji 10 rocznicy Jego konsekracji biskupiej. Dla młodzieży polecamy miesięcznik Wzrastanie.

13. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszły: śp. Siostra Immaculata Leokadia Markowicz – urszulanka (lat 89), oraz śp. Maria Sekulak (lat 94). Módlmy się radość nieba dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…