Obchody

3. Mk 6, 17-29
Liturgia Dnia

Myśl dnia

„Człowiek, który kłamie, nie ma w duszy nic świętego. Prawda jest cenniejsza od wszystkiego. ”

Anton Makarenko

Bieżące

21 Niedziela Okresu Zwykłego - 24 sierpnia 2014

1. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka oraz katolickiego Patriarchy Babilonii obrządku chaldejskiego, który błaga Polaków o gest solidarności, Konferencja Episkopatu Polski prosi, aby dzień 26 sierpnia, który jest obchodzony w Polsce jako uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, był Dniem modlitwy za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie. Biskupi zachęcają nas do uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej i ofiarowania Komunii Świętej w intencji ustania prześladowań w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Biskupi proszą o podjęcie praktyk pokutnych (droga krzyżowa, różaniec, post, jałmużna), aby w ten sposób wyrazić jedność z cierpiącymi braćmi i uprosić u Boga łaskę pokoju dla nich.

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie - Kirche in Not, prosi nas również o wsparcie finansowe 150 tysięcy chrześcijan w Iraku, wygnanych ze swoich domów i miast, a znajdujących schronienie w górach i lasach. Są to często ludzie starsi, chorzy, kobiety w ciąży i dzieci. Kirche in Not przekazała na początku sierpnia natychmiastowa pomoc humanitarną w wysokości 200 tysięsy euro, jest to jednak wciąż o wiele za mało. Odpowiadając na ten apel przy wyjściu z kościoła możemy dziś ofiarą pieniężną złożoną do puszek, wesprzeć chrześcijan w Iraku. Za każdą ofiarowaną złotówkę składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: we wtorek 26 sierpnia przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte o godzinie 7:3018:00. W środę wspominamy św. Monikę a w czwartek św. Augustyna. W piątek uczcimy Męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszym kościele po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18:00: we wtorki - nabożeństwo do Matki Bożej Wspomożycielki i Opiekunki Wrocławia, w środy jest to Nowenna do Matki Bożej, a w piątki Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.

4. Codziennie z wyjątkiem niedziel, zapraszamy na godzinę 12:00 do wysłuchania koncertów organowych w naszym kościele. (plakat)

5. Osoby niepełnosprawne wraz ze swymi opiekunami i przyjaciółmi zapraszamy do udziału w V Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych do Henrykowa w najbliższą sobotę 30 sierpnia. Szczegóły na plakacie przy wyjściu kościoła.

6. Parafialny Zespół Caritas, w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, prosi o przynoszenie do siedziby Caritas, bądź do zakrystii artykułów szkolnych dla dzieci korzystających z systematycznej pomocy w naszej parafii.

7. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego, w którym m.in. przeczytamy o papieskiej pielgrzymce do Korei. Do każdego numeru Gościa dołączona jest płyta z pierwszą częścią Dzienniczka Siostry Faustyny.