Zwiedzanie

Myśl dnia

„Boże, daj mi siłę, abym mógł zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego chcesz. ”

św. Augustyn

Bieżące

3 Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2017

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy IX Tydzień Biblijny pod hasłem: Weź i czytaj. W całej Polsce, dziś po raz pierwszy przezywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Celem tego dnia jest odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu wiernych. Po Mszy Świętej przy balaskach będziemy mogli otrzymać fragment Listu do Galatów z krótkim rozważaniem.

2. Zapraszamy na spotkanie w Kręgu biblijnym – jutro, w poniedziałek o godzinie 18:00 w domu parafialnym.

3. Również jutro, zapraszamy na modlitewne spotkanie Wspólnotę Krwi Chrystusa, do kościoła na godzinę 17:00, a następnie Msza Świętą w intencjach tej wspólnoty.

4. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe, ku czci NMP. W niedziele i uroczystości odprawiamy je o godzinie 17:30, w dni powszednie: po Mszy Świętej o godzinie 18:00 (czyli 1 i 2 maja po Mszy Świętej o godzinie 18:00, a 3 maja o godzinie 17:30).

5. W środę 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 16:0018:00.

6. W środę 3 maja, o godzinie 18:00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów przed egzaminami maturalnymi. Serdecznie zapraszamy. Mszy Świętej będzie przewodniczył Rektor PWT ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, a kazanie wygłosi sekretarz PWT ks. dr Jacek Froniewski.

7. Ze względu na uroczystość NMP Królowej Polski – w środę, kancelaria parafialna będzie nieczynna.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań z naszej parafii. Adoracja po Mszy Świętej o godzinie 16:00 do godziny 18:00. Młodzież zapraszamy w pierwszy piątek do kościoła św. Piotra i Pawła na godzinę 19:00 – adoracja, okazja do spowiedzi i Msza Świętej. W najbliższą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12:30 modlimy się w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i zmienimy tajemnice różańcowe.

9. Katecheza w 10 minut – po Mszy Świętej niedzielnej o godzinie 9:30. Serdecznie zapraszamy.

10. W zakrystii, możemy rezerwować w kalendarzu dni, w które chcemy w ramach peregrynacji zabrać figurkę Matki Bożej Fatimskiej do swojego domu, aby w ten sposób włączyć się w rodzinę parafialnej modlitwy o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie i w naszych domach. Już dziś zarezerwujmy sobie dzień 13 maja (sobota), aby w 100-lecie pierwszego objawienia maryjnego w Fatimie wziąć udział w nabożeństwie fatimskim w naszym kościele o godzinie 18:00.

11. Dziękujemy za ofiary złożone w Wielką sobotę na budowę szpitala w Aleppo – zebraliśmy 1680 . Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę jako solidarność z narodem syryjskim – zebraliśmy 940 .

12. Dziś w ostatnią niedzielę miesiąca wspieramy ofiarą do puszek dzieci objęte pomocą przez Parafialny Zespół Caritas, fundując kolonie w okresie wakacyjnym dla 10 dzieci.

13. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego właśnie List do Galatów czytamy w Tygodniu Biblijnym; o tym dlaczego emerytury Polaków nie są zagrożone… Przy wyjściu z kościoła proszę zabrać dla siebie i dla sąsiada darmowy, kolejny numer Dobrych Nowin.