Obchody

3. Łk 19, 41-44
Liturgia Dnia

Myśl dnia

„Módlmy się jedni za drugich, abyśmy kiedyś połączyć się mogli w krainie wiecznej radości. ”

św. Rafał Kalinowski

Bieżące

33 Niedziela Okresu Zwykłego - 16 listopada 2014

1. Za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych modlimy się codziennie o godzinie 17:30, do środy 19 listopada. W środę o godzinie 18:00 odprawimy kolejną Mszę Świętą za wszystkich zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach. Dziękujemy za zaangażowanie w tę formę modlitwy oraz za złożone przy tej okazji ofiary.

2. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami lub opiekunami, na Mszę Świętą o godzinie 16:00, i po niej na spotkanie z księdzem Tomaszem.

3. Rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie z ks. Norbertem, w kościele - w czwartek 20 listopada, na godzinę 19:00.

4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Elżbietę Węgierską; we wtorek bł. Karolinę Kózkównę, patronkę KSMu i Ruchu Czystych Serc; w środę - bł. Salomeę; w czwartek - św. Rafała Kalinowskiego. W piątek przypada święto Ofiarowania NMP. W sobotę wspominamy św. Cecylię - patronkę muzyki kościelnej.

5. W ubiegłą niedzielę w ramach ogólnopolskiej akcji: Ocalmy chrześcijan w Syrii - zebraliśmy na ten cel do puszek, ofiarę w wysokości 650 . Dziękujemy za złożone ofiary.

6. Na prośbę Metropolity Wrocławskiego, dziś we wszystkich kościołach naszej Archidiecezji, można złożyć do puszek ofiary na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży w Polsce.

7. W przyszłą niedzielę - w uroczystość Chrystusa Króla, zapraszamy na Mszę Świętą w języku łacińskim o godzinie 12:30. Po Mszy Świętej zapraszamy na koncert chóru Marianum z okazji liturgicznego wspomnienia św. Cecyli - patronki muzyki kościelnej. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na rozbudowę i budowę nowych świątyń w naszej Archidiecezji.

8. Informujemy, że jest już przygotowana księga intencji na rok 2015. Zachęcamy do zamawiania Mszy Świętych na Nowy Rok, a także do rezerwowania konkretnych terminów związanych z ważnymi dla nas rocznicami.

9. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego w którym przeczytamy o Światowych Dniach Młodzieży w 2016 roku, a także o tym: skąd bierze się ciągle rosnąca popularność bł. Karoliny Kózkówny, młodej dziewczyny, która równo 100 lat temu zginęła, broniąc czystości.

10. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Elżbieta Musiał (lat 73), śp. Alicja Boduch (lat 61). Módlmy się o radość nieba dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…