Obchody

3. Mk 4, 35-41
Liturgia Dnia

Myśl dnia

„Na końcu życia zbiera się owoce dobrych uczynków.”

św. Jan Bosko

Bieżące

3 Niedziela zwykła - 25 stycznia 2015

1. Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca Parafialny Zespół Caritas zbiera do puszek ofiary, które przeznaczy na zakup żywności dla najbardziej potrzebujących w naszej parafii. W ostatnią niedzielę grudnia uzbieraliśmy 890 zł. Dziękujemy za ofiarność. Przypominamy, że Biuro Caritas w naszej parafii, w okresie zimowym jest otwarte w poniedziałki i piątki, w godzinach od 16:00 do 17:00.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Tymoteusza i Tytusa, we wtorek - bł. Jerzego Matulewicza, w środę - św. Tomasza z Akwinu, a w sobotę św. Jana Bosko.

3. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej oraz popołudniu po Mszy Świętej o godzinie 16:00 do godziny 18:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Tę szczególną modlitwę, jaką jest trwanie przez Najświętszym Sakramentem - chcemy ofiarować w intencji rodzin w naszej wspólnocie parafialnej - wypraszając dla nich zgodę, wzajemny szacunek między dziećmi i rodzicami, oraz między małżonkami.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 12:30 będziemy modlić się w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca, a po Mszy zmienimy tajemnice różańcowe.

5. Poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę - 1 lutego, na Mszy Świętej o godzinie 11:00. A po Mszy Świętej zapraszamy rodziców tych dzieci na konferencję formacyjną.

6. Kończymy już odwiedziny Duszpasterskie w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu, otworzyli swoje domy i serca na wspólną modlitwę, spotkanie i błogosławieństwo kapłańskie. Dziękujemy za złożone ofiary. Wszyscy, którzy nie mogli, spotkać się z kapłanem w wyznaczonym terminie, mogą uczynić to w terminie dodatkowym - jutro, w poniedziałek 26 stycznia. Proszę o zgłoszenie takiej wizyty w zakrystii po Mszy Świętej.

Do końca miesiąca stycznia, w dni powszednie nie ma Mszy Świętej o godzinie 18:00.

7. W zakrystii możemy nabyć kolejny numer Gościa Niedzielnego, w którym m.in. przeczytamy o pielgrzymce papieża Franciszka na Filipiny; na szczególną uwagę zasługuje artykuł pt. Awaria w pigułce - o tym, m.in., że gimnazjalista nie kupi chipsów w sklepiku szkolnym, bo są niezdrowe i dlatego zakazane, ale pigułki wczesnoporonne w sąsiadującej ze szkołą aptece dostanie bez ograniczeń i bez recepty. Gość Niedzielny w nowej cenie - 5 zł.

8. W najbliższą sobotę 31 stycznia, od godziny 9:00 prosimy o pomoc w sprzątaniu kościoła, oraz demontażu świątecznej dekoracji. Każda osoba jest potrzebna i mile widziana. Serdecznie zapraszamy do pomocy.

9. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła nasza parafianka: śp. Maria Paluch (lat 80). Prośmy Boga o niebo dla niej: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…