Zwiedzanie

Myśl dnia

„Z małych przyczyn nieraz wielkie skutki.”

przysłowie polskie

Bieżące

13 niedziela zwykła - 26 czerwca 2016

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa: dziś w niedzielę, o godzinie 17:30, w dni powszednie do czwartku włącznie, po Mszy Świętej o godzinie 18:00.

2. Dziś ostatnia przed wakacjami Katecheza dla dorosłych w 10 minut – jak zwykle po Mszy Świętej o godzinie 9:30.

3. Dziś w naszym kościele odbędzie się ogólnopolska premiera nowego filmu pt. Ufam Tobie. Zapraszamy na godzinę 13:30. Po filmie spotkanie z reżyserem Leszkiem Dokowiczem oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą zawierzenia życia Jezusowi Miłosiernemu.

4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w poniedziałek – św. Cyryla Aleksandryjskiego, we wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika; w środę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W związku z tym w przyszłą niedzielę do puszek będziemy mogli złożyć ofiarę na utrzymanie Stolicy Apostolskiej – jest to tzw. świętopietrze.

5. Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godzinie 18:00 w domu parafialnym.

Kręgu Biblijnego nie będzie w tym tygodniu. Nie będzie go także w lipcu i sierpniu.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i komunii świętej wynagradzającej.

7. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu poświęcili swój czas i pracowali przy malowaniu klatki schodowej i schodów na emporę organową.

8. Dziękuję za ofiary złożone do puszek w ubiegłą niedzielę na organizację ŚDM w naszej diecezji. Zebraliśmy 540 .

9. Dziś jak zawsze, w ostatnią niedzielę miesiąca do puszek zbiera ofiary Parafialny Zespół Caritas. Są one przeznaczone na kolonie letnie dla 10 dzieci z naszej parafii. Koszt kolonii dla jednego dziecka wynosi 1000  – Caritas Archidiecezji Wrocławskiej dopłaca 300 , rodzice wpłacają 300 , Parafialny Zespół Caritas z ofiar zebranych do puszek – dofinansowuje 400 . Dziękujemy za ofiarność.

10. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w miesiącu lipcu biuro będzie nieczynne.

11. Przyszła niedziela, jako pierwsza miesiąca, jest niedzielą adoracyjną. Na Mszy Świętej o godzinie 12:30 będziemy się modlić w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych. Adoracja popołudniowa od godziny 17:00 do 18:00 jest naszą szczególną modlitwą w intencji rodzin. Serdecznie zachęcamy, szczególnie małżonków i rodziców do modlitwy adoracyjnej za siebie i za swoje dzieci.

12. Dzisiejszą niedzielą kończy praktykę duszpasterską w naszej wspólnocie – diakon Arkadiusz Krzeszowiec. Dziękujemy mu za posługę i pracę w naszej parafii. Życzymy odważnego kroczenia drogą powołania kapłańskiego i ogromnej radości z odkrywanej każdego dnia przyjaźni z Jezusem Dobrym Pasterzem. Naszą serdeczną modlitwą wypraszamy dla niego wszelkich potrzebnych łask na tej drodze.

13. Rozpoczęliśmy okres wakacyjny. Informujemy, że od piątku 1 lipca, przez cały miesiąc lipiec i sierpień, nie ma Mszy Świętej o godzinie 16:00 zarówno w tygodniu, jak i w niedzielę. Kancelaria parafialna czynna jest tylko w środy od godziny 10:00 do 12:00, i popołudniu od godziny 15:00 do 17:00. W sprawach losowych, zwłaszcza w związku z pogrzebem, proszę podejść do zakrystii po Mszach świętych.

14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do Gościa Niedzielnego dołączona jest dziś płyta z filmem Ufam Tobie.