Obchody

3. J 14, 27-31a
Liturgia Dnia

Myśl dnia

„Dobrych ludzi nikt nie zapomina.”

Safona

Bieżące

5 Niedziela Wielkanocna - 3 maja 2015

1. Dzień 3 Maja, to uroczystość NMP Królowej Polski. Kardynał Stefan Wyszyński mówił tak:

Radujemy się więc, że Maryja z Nazaretu jest (…) też Matką i Królową naszego Narodu, bo jest Matką Kościoła, Matką wszystkich dzieci Bożych. Jest więc i Polski Matką i Królową. Wiele narodów przypisuje jej szczególną opiekę i patronat nad swoimi dziećmi, a więc i my mamy prawo nazywać Maryję Królową Polski. Tym bardziej, że jak mówi modlitwa liturgiczna, jest Ona dana ku obronie Narodu Polskiego. Poprzez Jej przyczynę - jako Matki i Królowej - błagamy, aby na ziemi naszej zachowana była nienaruszalność religii i bezpieczeństwo Ojczyzny Im bardziej uszanowana będzie nienaruszalność religii, tym większą mamy pewność, że wszyscy będziemy żyli w pokoju Bożym na ziemi. (…) Aby jednak Polska była rzeczywiście Królestwem Maryi, trzeba mieć poczucie odpowiedzialności za dziedzictwo Kościoła w Polsce. Chodzi o odpowiedzialność całego Narodu, Kościoła i wszystkich jego dzieci. Jest to bowiem Kościół Boga Żywego. W nim żyje Chrystus, który nie umiera. Każde dziecko Kościoła, każdy z nas, ochrzczonych, jest odpowiedzialny za życie w duchu Ewangelii, za swój udział w życiu Kościoła Chrystusowego. Każdy z nas zobowiązany jest w sumieniu do rozwijania w sobie życia Bożego, abyśmy mogli o sobie powiedzieć: Moim życiem jest Chrystus.

2. Dziś niedziela adoracyjna – za chwilę krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godzinie 17.00 – adoracja w intencji rodzin naszej parafii. O godzinie 18:30 nabożeństwo majowe. W dni powszednie zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny po Mszach Świętych o godzinie 18:00. Zachęcamy do udziału także dzieci i młodzież.

3. Dziś na Mszy Świętej o godzinie 12:30 modlimy się w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca oraz zmienimy tajemnice różańcowe.

4. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy na godzinę 17:00 do kościoła Wspólnotę Krwi Chrystusa, a o godzinie 18:00 Msza Święta w intencjach tej wspólnoty.

5. W najbliższy czwartek jako pierwszy czwartek miesiąca - zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Rozpoczęcie po Mszy Świętej o godzinie 16:00 a zakończenie błogosławieństwem przed Mszą Świętą o godzinie 18:00.

6. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w środę 6 maja wspominamy świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek Najświętszą Maryję Pannę - Matkę Łaski Bożej; w piątek – uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.

7. Zachęcamy do udziału w Kręgu biblijnym – spotkania w soboty o godzinie 17:00 w domu parafialnym.

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Karłowickie Pszczółki – czyli grupę muzyczno-teatralną dzieci wieku od lat 6 do 13 z parafii w Karłowicach koło Brzegu. Dzieci po Mszy Świętej o godzinie 11:00 przestawią nam krótkie misterium paschalne. Serdecznie zapraszamy.

9. W ubiegłą niedzielę ofiarą złożoną do puszek Caritas wsparliśmy zakup żywności dla najbardziej potrzebujących w parafii kwotą 1150 . Dziękujemy za złożone ofiary.

10. W przyszłą niedzielę modlimy się za ofiarodawców naszej świątyni, a ofiary złożone na tacę przeznaczymy na nowe nagłośnienie w naszym kościele. Informujemy także, że rozpoczął się już remont toalety i pomieszczenia gospodarczego w zakrystii. Dziękujemy za złożone ofiary zarówno na tacę jak i te, które wpłynęły na konto parafialne.

11. Katecheza dla dorosłych czyli Katecheza w 10 minut – w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9:30.

12. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym znajdziemy m.in. niezwykłą rozmowę z mężem i córką Asii Bibi, chrześcijanki skazanej 6 lat temu na śmierć za wiarę (napiła się z kubka należącego do muzułmanki - na tym polegała jej wina); Na szczególną uwagę zasługuje tekst: Apokalipsa według Raspaila – chodzi o książkę francuskiego pisarza, napisaną 40 lat temu, w której proroczo przewiduje obecny zalew Europy przez imigrantów. Z cyklu Nieznany Bóg przeczytamy o tym, co stało się w dniu Pięćdziesiątnicy.

13. Parafia organizuje pielgrzymkę do Turynu, z okazji publicznego wystawienia Całunu Turyńskiego Pielgrzymka w dniach od 15 do 19 czerwca. Szczegóły w gablocie. Zapisy w zakrystii.