Zwiedzanie

Myśl dnia

„Gdy ludzie są sobie przyjacielscy, nawet woda staje się słodka.”

przysłowie chińskie

Bieżące

Zesłanie Ducha Świętego – 20 maja 2018

1. Pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu, w dzisiejszą uroczystość wspominamy Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich narodów. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy obchód Okresu Wielkanocnego. Dziś, za pobożne i publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od jutra rozpoczyna się ponownie Okres Zwykły (liturgicznie: okres w ciągu roku). W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Świętej, kończącą okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

2. Dziś o godzinie 9:30 na Mszy Świętej dzieci klas trzecich szkoły podstawowej obchodzą pierwszą rocznicę pierwszej komunii świętej. O godzinie 11:00 podczas Mszy Świętej 36 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Na Mszy Świętej o godzinie 16:00 grupa 61 osób przyjmie z rąk ks. Infułata Józefa Patera sakrament bierzmowania.

Dziękujemy Siostrze Natalii za udekorowanie kościoła oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc i zaangażowanie. Dziękuję księżom wikariuszom za całoroczną pracę z dziećmi i młodzieżą w ramach przygotowania do sakramentów pokoty, eucharystii i bierzmowania. Dziękuję Siostrze Ewie i organiście Krzysztofowi za zaangażowanie w próby liturgiczne i oprawę muzyczną uroczystości. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia dzisiejszych uroczystości.

Od poniedziałku do piątku włącznie zapraszamy dzieci komunijne wraz z rodzicami do udziału w codziennej Mszy Świętej o godzinie 18:00 w ramach Białego Tygodnia.

3. Dziś na Mszy Świętej o godzinie 12:30 modlimy się w języku łacińskim z towarzyszeniem chóru Marianum.

4. Dziś nabożeństwo majowe o godzinie 17:30, w dni powszednie po Mszy Świętej o godzinie 18:00.

5. W kalendarzu liturgicznym, w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Msze Święte jak w dni powszednie: 7:30, 16:0018:00. We wtorek wspominamy św. Ritę z Cascii, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę - św. Filipa Nereusza.

6. W czwartek 24 maja, przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki i Opiekunki Wrocławia. Zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:00. W tym dniu będą razem z nami m.in. modlić się kapłani, którzy w ostatnich latach pracowali w naszej parafii: ks. Andrzej Małachowski, ks. Rafał Kupczakks. Bartosz Barczyszyn.

7. Katecheza dla dorosłych w 10 minut – w przyszłą niedzielę po Mszy Świetej o godzinie 9:30.

8. Ze względu na Biały Tydzień i wspomnienie NMP Wspomożycielki – nie będzie Kręgu biblijnego w najbliższy czwartek 24 maja.

9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc w organizowanych przez parafię wczaso-rekolekcjach od 25 czerwca do 2 lipca nad jeziorem Gryżyńskim k. Świebodzina. Informacje znajdują się w gablocie ogłoszeniowej. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.

10. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, dla młodzieży Wzrastania oraz majowego numeru Nowego Życia.