Zwiedzanie

Myśl dnia

„Bądź cierpliwym i dzielnym człowiekiem. Przyjdzie dla ciebie pocieszenie w swoim czasie.”

Tomasz z Kempis

Bieżące

Niedziela Trójcy Świętej - 22 maja 2016

1. Dziś o godzinie 9:30 na Mszy Świętej dzieci klas trzecich szkoły podstawowej (19) obchodzą pierwszą rocznicę pierwszej komunii świętej. O godzinie 11:00 podczas Mszy Świętej 14 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Na Mszy Świętej o godzinie 16:00 grupa 23 osób przyjmie sakrament bierzmowania.

Dziękujemy Siostrze Natalii za udekorowanie kościoła oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy za dar dla parafii od dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży bierzmowanej - są to cztery ornaty w kolorze białym i zielonym.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia dzisiejszych uroczystości.

2. Nabożeństwo majowe - dziś w niedzielę, o godzinie 17:30. W tygodniu po Mszy Świętej o godzinie 18:00. Od poniedziałku do piątku, wraz z dziećmi pierwszokomunijnymi, będziemy przeżywać „biały tydzień”. W poniedziałek, wtorek i środę dzieci pierwszokomunijne będą przychodziły na Mszę Świętą o godzinie 18:00. W czwartek zapraszamy dzieci na godzinę 16:00. Natomiast w piątek dzieci wraz z rodzicami wezmą udział w pielgrzymce na Jasną Górę. Otoczmy te dzieci naszą szczególną modlitwą, aby przyjmowanie Chrystusa do serca w Eucharystii umocniło przyjaźń z Nim na całe ich życie.

3. We wtorek 24 maja, we wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki – zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 18:00. W tym dniu będą razem z nami modlić się kapłani, którzy w ostatnich 5 latach pracowali w naszej parafii: ks. Andrzej Małachowski, ks. Rafał Kupczakks. Bartosz Barczyszyn.

4. W czwartek 26 maja, przypada uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Udział w Eucharystii w tym dniu jest dla katolika obowiązkowy.

Po Mszy Świętej o godzinie 9:00 z Katedry wrocławskiej, pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity, wyruszy centralna procesja Bożego Ciała, która przejdzie do kościoła garnizonowego św. Elżbiety. Przy katedrze grecko-katolickiej nasza parafia wraz z Siostrami Urszulankami i CODA – Maciejówką, buduje ołtarz eucharystyczny.

Procesja Bożego Ciała w naszej parafii tradycyjnie rozpocznie się po Mszy Świętej o godzinie 16:00 w naszym kościele. Ze względu na procesję centralną – przejdziemy do czterech ołtarzy ustawionych wokół naszego kościoła.

Dzieci pierwszo komunijne i rocznicowe zapraszamy do udziału w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatów, a chłopców do dzwonienia dzwonkami. Prosimy o przygotowanie baldachimu oraz udział Chóru Marianum. Zachęcamy do licznego udziału w procesji, która jest dla nas okazją do publicznego wyznania naszej wiary oraz godnego uczczenia żywej obecności Chrystusa w tajemnicy Eucharystii. W najbliższym tygodniu, ze względu na uroczystość Bożego Ciała, nie będzie spotkania w ramach Kręgu Biblijnego.

5. Organizujemy jednodniową, autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, w dniu 27 maja (piątek po Bożym Ciele). Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.

6. Młodzież zapraszamy do udziału w XX Spotkaniach Młodych nad jeziorem Lednickim 4 czerwca. Informacje i zapisy w zakrystii u ks. Tomasza.

7. Nasza parafia organizuje od 27 czerwca do 3 lipca wczaso-rekolekcje, czyli tydzień wypoczynku połączony z rekolekcjami w przepięknym miejscu - w samym sercu Gryżyńskiego Parku Krajobrazowego w województwie lubuskim. Wczaso-rekolekcje są skierowane dla każdego, bez względu na wiek, czy stan, także dla osób samotnych i dla rodzin z dziećmi. W ramach tych wczasowych rekolekcji nawiedzimy także Świebodzin i Licheń. Szczegóły na ulotce przy wyjściu z kościoła. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy w zakrystii po Mszach Świętych.