Obchody

3. Mk 11, 11-25
Liturgia Dnia

Myśl dnia

„Uśmiech rozprasza chmury nagromadzone w duszy.”

św. Urszula Ledóchowska

Bieżące

Zesłanie Ducha Świętego - 24 maja 2015

1. 50 dni po Zmartwychwstaniu, w dzisiejszą uroczystość wspominamy Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich narodów. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy obchód Okresu Wielkanocnego. Dziś, za pobożne i publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od jutra rozpoczyna się ponownie Okres Zwykły (liturgicznie: okres w ciągu roku). W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Trójcy Świętej, kończącą okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

2. Dziś o godzinie 9:30 na Mszy Świętej dzieci klas trzecich szkoły podstawowej (26) obchodzą pierwszą rocznicę pierwszej komunii świętej. O godzinie 11:00 podczas Mszy Świętej 26 dzieci po raz pierwszy przyjmie Pana Jezusa do swojego serca. Na Mszy Świętej o godzinie 16:00 grupa 24 osób przyjmie sakrament bierzmowania.

Dziękujemy Siostrze Natalii za udekorowanie kościoła oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wszelką pomoc i zaangażowanie. Dziękujemy za dar dla parafii od dzieci pierwszokomunijnych – jest to ofiara pieniężna – która zostanie przeznaczona na zakup nowej, jednolitej wykładziny do prezbiterium, oraz dar młodzieży bierzmowanej - jest to nowa księga mszału.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia dzisiejszych uroczystości.

3. Nabożeństwo majowe - dziś w niedzielę, wyjątkowo po Mszy Świętej wieczornej około godziny 18:45. W tygodniu bezpośrednio po zakończeniu Mszy Świętej o godzinie 18:00. Od poniedziałku do piątku będziemy przeżywać „biały tydzień”. Dzieci pierwszokomunijne będą przychodziły na Mszę Świętą o godzinie 18:00. Otoczmy te dzieci naszą szczególną modlitwą, aby przyjmowanie Chrystusa do serca w Eucharystii umocniło przyjaźń z Nim na całe ich życie.

4. Jutro w poniedziałek, obchodzimy święto Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Na Mszy Świętej o godzinie 16:00 kapłani – współbracia z rocznika księdza Proboszcza, będą dziękować Panu Bogu za 14 lat kapłaństwa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu: we wtorek – św. Filipa Nereusza, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej; w sobotę – św. Jana Sarkandra.

6. Zachęcamy do udziału w Kręgu biblijnym – spotkania w soboty o godzinie 17:00 w domu parafialnym.

7. Katecheza dla dorosłych czyli Katecheza w 10 minut – w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 9:30.

8. Zapraszamy młodzież na XIX Spotkanie Młodych na brzegami Jeziora Lednickiego – 6 czerwca. Wyjazd w sobotę 6 czerwca o godzinie 5:00 z plcu Świętego Marcina, i powrót w niedzielę około godziny 8:00. Zapisy w zakrystii.

9. Dziękujemy za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę – z przeznaczeniem na organizację Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Zebraliśmy 350 .

10. Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. w artykule z cyklu Nieznany Bóg dowiemy się w jaki sposób Duch Święty wyzwala w człowieku pokłady dobra, których nie jesteśmy świadomi. Do nabycia także majowy numer Nowego Życia, L’Osservatore Romano, oraz dla młodzieży Wzrastanie.