Zwiedzanie

Myśl dnia

„Ten może rządzić innymi, kto umie kierować sobą.”

aforyzm grecki

Bieżące

6 Niedziela Wielkanocna - 1 maja 2016

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Krótka adoracja po każdej Mszy Świętej. Po południu adoracja po Mszy Świętej od godziny 17:00, zakończona pierwszym w tym miesiącu nabożeństwem majowym, które rozpoczniemy o godzinie 17:30.

2. Dziś o godzinie 12:30 modlimy się w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca i po Mszy Świętej zmienimy tajemnice różańcowe.

3. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe, ku czci Najświętszej Marii Panny. W niedziele odprawiamy je o godzinie 17:30, w dni powszednie: po Mszy Świętej o godzinie 18:00.

4. Jutro w pierwszy poniedziałek miesiąca, zapraszamy na godzinę 17:00 do kościoła Wspólnotę Krwi Chrystusa, a o godzinie 18:00 Msza Święta w intencjach tej wspólnoty.

5. We wtorek 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 16:0018:00.

6. Ze względu na uroczystość Najświętszej Marii Panny Królowej Polski - nie będzie we wtorek spotkania w Kręgu Biblijnym.

7. W kalendarzu liturgicznym, w tym tygodniu: w poniedziałek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa, w piątek świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań z naszej parafii. Adoracja po Mszy Świętej o godzinie 16:00 do godziny 18:00. Młodzież zapraszamy w pierwszy piątek do kościoła św. Piotra i Pawła na godzinę 19:00 – adoracja, okazja do spowiedzi i Msza Święta.

9. Katecheza dla dorosłych w 10 minut – po Mszy Świętej niedzielnej o godzinie 9:30. Serdecznie zapraszamy.

10. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu do puszek na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zebraliśmy 800 zł.

11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Świętej o godzinie 12:30 będziemy modlić się za wszystkich ofiarodawców naszej świątyni. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na remont naszych zabytkowych organów.

12. Zachęcamy do czytania kolejnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym m.in. Akt Zawierzenia Polski pod opiekę Maryi, 3 maja na Jasnej Górze, w związku 1050 rocznicą chrztu.

13. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty odeszli: śp. Ryszard Wróblewski (lat 66) i śp. Leszek Ciszewski (lat 79). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…