Zwiedzanie

Myśl dnia

„W młodości uczymy się, na starość rozumiemy.”

Marie von Ebner-Eschenbach

Bieżące

3 niedziela zwykła - 22 stycznia 2017

1. Pojednanie – Miłość Chrystusa przynagla nas - to hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwa w Kościele powszechnym do środy 25 stycznia.

2. W niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 9:00 zapraszamy na Katechezę w 10 minut dla dorosłych.

3. Kontynuujemy odwiedziny Duszpasterskie w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu, otworzyli swoje domy i serca na wspólną modlitwę, spotkanie i błogosławieństwo kapłańskie. Szczegółowy program kolędy znajduje się na stronie internetowej parafii i jest wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie, zachęcamy do uczynienia tego w terminie dodatkowym w niedzielę 29 stycznia. Do soboty, w zakrystii przyjmujemy zgłoszenia na dodatkową kolędę.

4. Ze względu na kolędę, w miesiącu styczniu w dni powszednie nie ma Mszy Świętej o godzinie 18:00. Kancelaria parafialna czynna w środę i czwartek tylko od godziny 10:00 do 12:00. Sprawy losowe proszę zgłaszać w zakrystii po Mszach Świętych o godzinie 16:00.

5. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Franciszka Salezego; w środę - Nawrócenie św. Pawła; w czwartek – św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa; w piątek – św. Jerzego Matulewicza; w sobotę – św. Tomasza  Akwinu.

6. Z okazji przypadającego w tym roku 100-lecia objawień fatimskich (1917-2017), od 13 lutego rozpoczynamy w parafii peregrynację figurki Matki Bożej Fatimskiej. Gromadząc się w swoich domach, wokół zabranej z kościoła na jeden dzień, figurki Matki Bożej, pragniemy rozbudzić nasze modlitewne, różańcowe zaangażowanie w upraszanie pokoju na świecie – tak jak zachęcała nas do tego w Fatimie Maryja, słowami: „Odmawiajcie codziennie różaniec, aby uprosić pokój dla świata i zakończenie wojny”… W zakrystii, możemy rezerwować w kalendarzu dni, w które chcemy zabrać figurkę Matki Bożej Fatimskiej do swojego domu.

7. Kuria Metropolitalna Wrocławska uprzejmie informuje, iż Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze bardzo trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, prosi o ofiary do puszek na potrzeby tych Zakonów, w niedzielę 29 stycznia przed Świętem Ofiarowania Pańskiego - patronalnego święta osób życia konsekrowanego. Inicjatywa ta stanowi jedną z nielicznych okazji wyrażenia wdzięczności tym Siostrom, które trwają ustawicznie przed Panem i zanoszą do Niego, w imieniu lokalnego Kościoła na Dolnym Śląsku, modlitwy uwielbienia, przebłagania i prośby oraz wdzięczności za swoich dobrodziejów. Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy szczególną ofiarą zechcą wesprzeć Zakony klauzurowe naszej Archidiecezji.

8. Do nabycia: Gość Niedzielny, w którym przeczytamy m.in. o tym: Jaki jest dziś stan ekumenizmu – Czy nadzieja na jedność Kościoła jest utopią, czy realną szansą; Do każdego Gościa dołączona jest w cenie numeru płyta najsłynniejszego tenora świata Andrea Bocelli. Do nabycia także: Nowe Życie, L’Osserwatore Romano oraz dla młodzieży: Wzrastanie.

9. W ostatnim czasie do wieczności odeszli nasi parafianie: śp. Henryk Chrostowski (lat 72), śp. Michał Kluk (lat 95), śp. Zofia Fabicka (lat 84), śp. Barbara Skalska (lat 100), śp. Eugenia Loręc (lat 89). Módlmy się szczęśliwą wieczność dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…