Bieżące

Nowa odsłona strony!

Nasza strona parafialna w jej bieżącej formie ma już nieco ponad 10 lat!

Wcześniejsza jej wersja jest zresztą nadal dostępna pod adresem: http://www.uniwersytecki.archidiecezja.wroc.pl/stara/.

Dekada w świecie internetu to jak wiek. Dziś bardzo ważne są okoliczności, które 10 lat temu właściwie nie istniały. Krajobraz internetu jest zupełnie inny. Ręcznie robione strony, jak nasza, są w odwrocie. I słusznie! Dlatego także i nam pora iść z duchem czasu! Dzięki uprzejmości (i dużej pracy!) Mateusza Lewandowskiego przenosimy się na stronę opartą o WordPress. Wersję demonstracyjną tej strony można oglądać już dziś pod adresem http://uniwersytecki.malgosiamateusz.pl/. Do całkowitego przeniesiania zostały tylko ostatnie kwestie techniczne. Ufam, że niebawem otwierając tę stronę zobaczycie już jej nową odsłonę!

Korzystając z okazji chciałbym podziękować i innym osobom (w kolejności alfabetycznej), dzięki pracy których strona zapełnia się dobrymi treściami:

Oczywiście nie możemy tu zapominać o samych kapłanach, dostarczających większość pisanej treści - meritum. A także wielu innym, którzy dokładali swoje cegiełki do powstania i życia i treściwości tej strony. Dziękuję!

Adam Badura, administrator

Kolęda 2019

Odwiedziny duszpasterskie - kolędę - rozpoczynamy od środy 2 stycznia 2019. Szczegółowy program kolędy jest zamieszczony w informatorze parafialnym, który możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy i prosimy, aby także zabrać taki informator dla swoich sąsiadów, zwłaszcza tych, którzy z różnych powodów zapomnieli drogę do naszego kościoła.

Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18:00 z wyjątkiem wtorków, gdyż wtedy o godzinie 18:00 modlimy się ku czci Matki Bożej Wspomożycielki i Opiekunki Wrocławia. Nabożeństwo i Msza Święta o godzinie 18:00 we wtorki będzie transmitowana przez Radio Rodzina.

Kancelaria parafialna w styczniu czynna tylko w godzinach dopołudniowych od 10:00 do 12:00. Wszelkie sprawy losowe proszę załatwiać po Mszach Świętych w zakrystii.

Multimedia - Adwent

W dziale Audio mamy zapisy wszystkich kazań adwentowych:

1. 2018-12-02 - Adwent (ks. prof. Rajmund Pietkiewicz)
  2. 2018-12-09 - Adwent (ks. dr Marian Biskup)
  3. 2018-12-16 - Adwent (ks. Arkadiusz Krziżok)
  4. 2018-12-23 - Adwent (ks. Andrzej Michaliszyn)

Święta Bożego Narodzenia

W dniach 26 i 27 grudnia kancelaria parafialna nieczynna! Sprawy losowe proszę zgłaszać w zakrystii po Mszach świętych.

24 grudnia - Wigilia Bożego Narodzenia

Nie ma Mszy Świętych o godzinach 16:0018:00!

Pasterka o godzinie 24:00 (kościół otwarty od godziny 23:30).

25 grudnia - Boże Narodzenie

Msze Święte o godzinach: 9:30, 11:00, 12:30, 16:00, 18:00.

Porządek jak w niedzielę, ale brak Mszy Świętej o godzinie 7:30.

26 grudnia - 2 dzień świąt

Msze Święte o godzinach: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00, 18:00.

Porządek jak w niedzielę.

Biuletyn 20 - Kolęda 2019

BIULETYN 20 Koleda 2019

Zachęcamy do zapoznania się z biuletynem parafialnym.

Koncert kolęd „Betlejem wrocławskie”

Betlejem - plakat

W zakrystii możemy odbierać zamówione bilety na koncert kolęd „Betlejem wrocławskie”, który odbędzie się 29 grudnia o godzinie 18:00 w Hali Orbita we Wrocławiu. Są jeszcze do nabycia bilety w cenie 80 zł.

Darowizna na cele kultu religijnego

Piąte przykazanie kościelne brzmi: troszczyć się o potrzeby Kościoła. Wyjaśnienie zasadności tego przykazania znajdujemy w Kodeksie Prawa Kanonicznego (kan. 222). Nakazuje on wiernym dbać o zabezpieczenie kultu w ich wspólnocie, prowadzenie działalności charytatywnej, wychowawczej, misyjnej itp. Wierni mają także obowiązek, każdy według swoich możliwości, dbać o materialne potrzeby Kościoła.

Przekazując darowiznę na cele kultu religijnego oraz na cele określone w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (DzU z 2003 r., nr 96, poz. 873, z późn. zm.), można skorzystać z odliczeń od dochodu, w szczególności na podstawie art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (DzU z 2000 r., nr 14, poz. 176, z późn. zm.) podczas składania zeznania o wysokości osiągniętego dochodu za dany rok podatkowy. Dalsze informacje na temat odliczenia znaleźć można na stronie ministerstwa finansów.

Łączna kwota odliczeń z tytułów określonych w art. 26, ust. 1, pkt 9 ustawy nie może przekroczyć w roku podatkowym kwoty stanowiącej 6% dochodu. Odliczenie stosuje się, jeżeli wysokość darowizny pieniężnej jest udokumentowana dowodem wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego, a w przypadku darowizny innej niż pieniężna – dokumentem, z którego wynika wartość tej darowizny oraz oświadczeniem obdarowanego o jej przyjęciu. Dowodów tych nie należy dołączać do zeznania (PIT/O), należy je jednak przechowywać do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego.

Na przekazie bankowym należy umieścić swoje dane (imię, nazwisko, adres) oraz dane parafii: Rzymsko-katolicka parafia pw. Najświętszego Imienia Jezus, pl. Nankiera 16a, 50-140 Wrocław. Przelew z darowizną warto też opisać „darowizna na cele kultu religijnego”. Dzięki temu nie będzie wątpliwości podczas rocznego rozliczenia podatku. Nr rachunku: 64 1050 1575 1000 0022 2248 8492 (konto podane jest też w danych kontaktowych).