Grupy parafialne

Schola młodzieżowa

Wielbić Boga przez muzykę i śpiew.

W naszej parafii od września 2013 roku działa młodzieżowa schola parafialna Adonai. Tworzą ją młodzi ludzie, którzy są także członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Działania, mające na celu powstanie scholii podjęte zostały na przełomie 2012/2013 roku. To także właśnie wtedy pojawił się pomysł nazwania nowo powstałej scholii „Adonai” - od słowa zawartego w jednej z ulubionych pieśni młodych artystów.

Scholę możemy usłyszeć co tydzień na Mszy Świętej o godzinie 16:00. Obecnie prowadzi ją Ewa Kruczek, która równocześnie jest gitarzystką scholii. W repertuarze znajdują się różnorodne pieśni, głównie młodzieżowe, ale nie brakuje również tradycyjnych. Celem scholii jest nie tylko ubogacanie liturgii, ale też zachęcenie młodzieży mieszkającej na terenie naszej parafii do uczestnictwa w niedzielnych Mszach Świętych. Oprócz śpiewu i gitary, towarzyszą nam instrumenty muzyczne, wśród których wymienić należy: flet (Jarek Chmura), altówka (Karolina Fiedler), bęben (Mateusz Kaczmarek).

Schola jest bardzo aktywna. W każdy pierwszy piątek miesiąca możną ją usłyszeć podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 19:00 w kościele św. Piotra i Pawła przy pl. Katedralnym 4, a także podczas comiesięcznych Diecezjalnych Dni Orłów.

Dnia 24 stycznia 2016 roku odbył się Koncert Kolęd przygotowany przez scholę Adonai. Wierni wraz z młodymi ludźmi mieli okazję nie tylko wysłuchać przygotowanych w ciekawych aranżacjach utworów, ale również przyłączyć się do wspólnego śpiewu.

Czy chcesz być wśród nich i wspólnie tworzyć dobry klimat „niedzielnej szesnastki”? Wszystkich chętnych do śpiewania i grania zapraszamy na próbę, która odbywa się w każdą niedzielę o godzinie 14:35 w salce bł. Karoliny na plebanii (pl. Biskupa Nankiera 16a).

Kontakt: schola_ksm@wp.pl.

Schola młodzieżowa 1, fot. Leszek Demczyszak