Bieżące

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 stycznia 2019

1. Dziś w Nowy Rok – we wtorek - 1 stycznia - przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dla naszej parafii jest to dzień odpustu parafialnego ku czci Najświętszego Imienia Jezus. Mszy Świętej odpustowej o godzinie 12:30 będzie przewodniczył Metropolita Senior Ks. Abp Marian Gołębiewski.

2. Na Mszy Świętej odpustowej będziemy modlić się także w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i po Mszy zmienimy tajemnice różańcowe.

3. Czwartek 3 stycznia, jest dla naszej parafii dniem adoracji wieczystej. Początek adoracji po Mszy Świętej o godzinie 7:30 i zakończenie przed Mszą Świętą o godzinie 16:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień w kaplicy św. Ignacego. Wspólnotę Żywego RóżańcaWspólnotę Krwi Chrystusa proszę o wyznaczenie na każdą godzinę w ciągu dnia osób adorujących w kaplicy i jednocześnie czuwających nad bezpiecznym przebiegiem adoracji.

4. Odwiedziny duszpasterskie - kolędę - rozpoczynamy od środy 2 stycznia. Szczegółowy program kolędy jest zamieszczony w informatorze parafialnym, w gablocie przy wejściu do kościoła i na naszej stornie internetowej.

5. Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18:00 z wyjątkiem wtorków, gdyż wtedy o godzinie 18:00 modlimy się ku czci Matki Bożej Wspomożycielki i Opiekunki Wrocławia. Nabożeństwo i Msza Święta o godzinie 18:00 we wtorki będzie transmitowana przez Radio Rodzina.

Kancelaria parafialna w styczniu czynna tylko w godzinach dopołudniowych od 10:00 do 12:00. Wszelkie sprawy losowe proszę załatwiać po Mszach Świętych w zakrystii.

6. W sobotę 5 stycznia, zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godzinie 16:00, następnie o godzinie 16:30 rozważanie i około godziny 16:45 – modlitwa różańcowa.

7. W niedzielę 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie kredy i kadzidła.

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy Błogosławionego Nowego Roku…

Wkraczamy w Nowy 2019 Rok. Z tej okazji życzę Wam wszystkim, aby ten rok był czasem realizacji planów i zamierzeń, które stanowiły treść serdecznych, wigilijnych i świątecznych życzeń. Błogosławieństwo Nowonarodzonego Chrystusa niech Wam towarzyszy każdego dnia, a Matka Boża Wspomożycielka i Opiekunka Wrocławia niech nas wszystkich otoczy płaszczem swej macierzyńskiej opieki i miłości. Wszystkim życzę błogosławionego Nowego Roku 2019!

Niedziela św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 30 grudnia 2018

1. W dzisiejszą Niedzielę pragniemy uczcić świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Polscy Biskupi proszą nas, aby dzisiejsza niedziela była dniem modlitwy o świętość małżeństw i rodzin. Przypominają nam, że (…) w przeżywaniu miłości ludzie wierzący otrzymali także szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa. Jest on „darem dla uświęcenia i zbawienia małżonków” oraz „stałym przypomnieniem dla Kościoła tego, co dokonało się na Krzyżu”, bowiem małżonkowie „wzajemnie dla siebie i dla dzieci są świadkami zbawienia.” (…) Małżeństwo, rodzina, dzieci nie są pomysłem człowieka. Stanowią skarb całej ludzkości i są podarunkiem Boga, który zechciał człowieka zaprosić do uczestnictwa w relacji miłości.

Zapraszamy wszystkich małżonków dziś na Mszę Świętą o godzinie 12:30 podczas której odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.

Zachęcamy, aby po powrocie do domu usiąść razem i podzielić się z dziećmi i wnukami historią Waszego zakochania się i miłości. Proszę, abyście przy wspólnym posiłku świętowali razem niezależnie od tego, którą rocznicę ślubu obchodzicie. Niech Niedziela Świętej Rodziny stanie się odtąd dniem dziękczynienia za Wasze małżeństwo i rodzinę, za Wasze dzieci i wnuki. Pamiętajcie dziś o modlitwie za siebie nawzajem.

2. W poniedziałek 31 grudnia w ostatni dzień roku. Zapraszamy o godzinie 15:00, aby pomodlić się koronką do Bożego Miłosierdzia i adorować Najświętszy Sakrament w ciszy. O godzinie 16:00 odprawimy nabożeństwo przebłagalne i Mszę Świętą dziękczynno-błagalną na zakończenie starego Roku. W poniedziałek tj w Sylwestra nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18:00.

3. W Nowy Rok - we wtorek - 1 stycznia - przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dla naszej parafii jest to dzień odpustu parafialnego ku czci Najświętszego Imienia Jezus. Zapraszamy na Mszę Świętą odpustową o godzinie 12:30, której będzie przewodniczył Metropolita Senior J. E. Ks. Abp Marian Gołębiewski. W Nowy Rok nie ma Mszy Świętej o godzinie 7:30. Pozostałe Msze Święte jak w każdą niedzielę.

4. Również w Nowy Rok – 1 stycznia, o godzinie 12:30 będziemy modlić się w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i zmienimy po Mszy tajemnice różańcowe.

5. Czwartek 3 stycznia, jest dla naszej parafii dniem adoracji wieczystej. Początek adoracji po Mszy Świętej o godzinie 7:30 i zakończenie przed Mszą Świętą o godzinie 16:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień w kaplicy św. Ignacego. Wspólnotę Żywego RóżańcaWspólnotę Krwi Chrystusa proszę o wyznaczenie na każdą godzinę w ciągu dnia osób adorujących w kaplicy i jednocześnie czuwających nad bezpiecznym przebiegiem adoracji.

6. Ze względu na kolędę w miesiącu styczniu w dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18:00 z wyjątkiem wtorków, gdyż wtedy o godzinie 18:00 modlimy się ku czci Matki Bożej Wspomożycielki i Opiekunki Wrocławia. Nabożeństwo i Msza Święta o godzinie 18:00 we wtorki będzie transmitowana przez Radio Rodzina.

7. Odwiedziny duszpasterskie - kolędę - rozpoczynamy od środy 2 stycznia 2019. Szczegółowy program kolędy jest zamieszczony w informatorze parafialnym, który możemy nabyć przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy i prosimy, aby także zabrać taki informator dla swoich sąsiadów, zwłaszcza tych, którzy z różnych powodów zapomnieli drogę do naszego kościoła.

8. Przy wyjściu z kościoła, parafialny zespół Caritas zbiera ofiary do puszek, dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy za ofiarność.