Członkami Rady Parafialnej są (w kolejności alfabetycznej):
Rada została ustanowiona Dekretem podpisanym i opieczętowanym przez ks. abpa Józefa Kupnego.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydział Informatyki i zarządzania, kierunek Informatyka. Żonaty, troje dzieci: synowie Karol i Marek, córka Ewa. Pracuje jako specjalista do spraw rozwoju oprogramowania w Nokii. Do parafii należy od 2008 roku. Administruje stroną parafialną.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej i Duszpasterstwa Akademickiego „Maciekówka”. Żonaty, troje dzieci: Piotr, Marta i Agnieszka. Wraz z żoną Wandą prowadzi własną firmę. Do parafii należy od 1982 roku. Szafarz Nadzwyczajny Komunii Świętej od 2000 roku.
Z wykształcenia poligraf. Pracownik Politechniki Wrocławskiej – Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej. Żonaty, troje dzieci Katarzyna, Małgorzata, Jarosław. W parafii od 2000 roku. Należy do Wspólnoty Żywego Różańca.
Absolwent Technikum Informatycznego w Elektronicznych Zakładach Naukowych. Obecnie student Politechniki Wrocławskiej, Wydział Informatyki i Zarządzania, kierunek Informatyka. Od 2003 roku działa w Liturgicznej Służbie Ołtarza, aktualnie pełni funkcję ceremoniarza i Prezesa zgromadzenia liturgicznego. Kawaler. Do parafii należy od 1994 roku.
Informacje zostaną uzupełnione później.
Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu (Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu). Mężatka, mama dwojga dzieci: Weroniki i Wiktora. Do parafii należy od 1979 roku.
Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydział Elektroniki i Telekomunikacji, kierunek Telekomunikacja. Pełni obowiązki lidera serwisu IT w ogólnopolskiej korporacji. Kawaler. Do parafii należy od 1999 roku. Zainteresowania: pływanie, góry.
Absolwent Technikum Mechatronicznego w Elektronicznych Zakładach Naukowych. Obecnie student Politechniki Wrocławskiej, Wydział Elektryczny, kierunek Automatyka i Robotyka. Od 2011 roku działa w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży, aktualnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Diecezjalnego. W zgromadzeniu liturgicznym pełni służbę Ceremoniarza. Kawaler.
Emerytka. Mama trojga dzieci: Sebastiana, Dominka i Eweliny. Babcia czworga wnucząt. Do parafii należy od 1994 roku. Od 2000 roku we Wspólnocie Żywego Różańca, a od 2004 roku w Stowarzyszeniu Krwi Chrystusa.
Logopeda i pedagog. Mężatka, mama Julianny, Natalii i Rafała. Do parafii należy od 1978 roku.
Mechanik samochodowy. Żonaty. Ojciec trzech synów: Kamila, Michała i Jakuba. Do parafii należy od 1996 roku.
Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Pracuje jako inżynier serwisu w prywatnej firmie. Żonaty. Ojciec Aleksandry. Do parafii należy od 1998 roku.
Żonaty, ma syna Arkadiusza i dwie wnuczki. Do parafii należy od 1980 roku. W latach 1995-2012 pełnił obowiązki kościelnego. Należy do Wspólnoty Żywego Różańca.
Żonaty, dzieci: Piotr, Dorota i Aleksandra, czworo wnucząt. Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Wrocławskiej, wspólnie z żoną wychowankowie Sługi Bożego ks. prałata Aleksandra Zienkiewicza. Do parafii należy od 1974 roku.
Żonaty, dwoje dzieci: syn Szymon i córka Zosia. Wykształcenie wyższe, prowadzi własną firmę. Do parafii należy od 1993 roku.
Żonaty, dwoje dzieci: syn Sebastian i córka Izabela, z wykształcenia inżynier chemik. Prowadzi własną firmę zajmującą się konserwacją obiektów zabytkowych. Do parafii należy od 1986 roku.
Żonaty, ma czworo dorosłych dzieci: księdza Łukasza, Julitę, Jana i Tomasza oraz pięcioro wnucząt. Z wykształcenia matematyk, pracuje etatowo w dziedzinie teleinformatycznej. Od 1986 roku należy do wspólnoty Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. Do parafii należy od 1981 roku.
Absolwentka filologii rosyjskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Pracuje jako sekretarka w oddziale międzynarodowej firmy. Mężatka, dwoje dorosłych dzieci: córka Marta i syn Rafał. Do parafii należy od 1997 roku. Redaguje społecznie parafialną gazetkę „Przy Kościele Uniwersyteckim”. Należy do Wspólnoty Żywego Różańca.
Stanu wolnego, ukończyła studia wyższe, uzyskując zawód kartografa, obecnie na emeryturze. Do parafii należy od 1956 roku. Od 2001 roku działa w parafialnym zespole Caritas, obecnie jako prezes.
Informacje zostaną uzupełnione później.
Wprowadzając w życie postanowienia Soboru Watykańskiego II, wskazania Dyrektorium apostolstwa świeckich opracowanego przez Komisję Episkopatu ds. Apostolstwa Świeckich oraz zalecenia Synodu Archidiecezji Wrocławskiej, proboszcz parafii ma za zadanie powołać społeczny organ doradczy, którego zadaniem jest służenie duszpasterstwu parafialnemu pomocą i radą o nazwie Rada parafialna.
Rada parafialna jest wspólnotą ludzi jednej wiary, zespolonych miłością Chrystusową i nadzieją, stawiających sobie za cel rozwój Kościoła katolickiego, chrześcijańską formację własnej osobowości, jak i rodzin oraz podejmowanie działalności ewangelizacyjnej wśród ogółu parafian. Rada parafialna obejmuje swoją działalnością całość życia parafialnego, niosąc pomoc w wypełnianiu misji Kościoła.
Wytyczone cele, Rada parafialna realizuje poprzez modlitwę, ćwiczenia duchowe, dobre uczynki, osobistą pracę świadczoną dla wspólnego dobra oraz szerzenie wiedzy i kultury chrześcijańskiej. Wszystkie kierunki działalności Rady parafialnej mają za zadanie rozwijanie chrześcijańskiego życia, niesienie bezinteresownej pomocy duchowej i materialnej oraz uświęcenie pracy ludzkiej.
Wykonanie tych zadań wymaga od członków Rady parafialnej dużej dojrzałości duchowej i odpowiedniego poziomu wiedzy religijnej. Dlatego członkowie Rady winni stale pogłębiać swoje życie wewnętrzne i wiedzę religijną.
Rada parafialna jest gremium doradczym Księdza Proboszcza we wszystkich sprawach parafii (Kodeks Prawa Kanonicznego, kan. 536 & 2 ), nie jest natomiast organem władzy i nie ma osobowości prawnej.
Sprawy personalnej obsady duchowieństwa parafialnego nie wchodzą w zakres kompetencji Rady parafialnej.
Rada parafialna po przedyskutowaniu spraw, które są jej przedkładane, ma prawo podejmować uchwały; są one wyrażeniem opinii i przygotowaniem decyzji, a więc radą dla Księdza Proboszcza, który jest w sumieniu obowiązany rady tej wysłuchać, z nią się liczyć – jeśli uzna ją za słuszną – powinien w miarę możliwości postanowienia Rady parafialnej wprowadzać w życie.
Członków Rady parafialnej powołuje Ksiądz Proboszcz, od jego uznania zależy też liczba członków Rady.
Skład Rady parafialnej i jego zmiana podlegają zatwierdzeniu przez biskupa diecezjalnego.
Członkowie Rady parafialnej powinni uczestniczyć w duchowym i organizacyjnym życiu parafii. Obowiązuje ich ofiarna praca na rzecz Kościoła i wspólnoty parafialnej. Obowiązkiem członka Rady parafialnej jest uczestniczenie w posiedzeniach Rady i realizacji postanowień Rady. Udział w Radzie parafialnej jest honorową pracą społeczną.