Ludzie

Obecni

ks. mgr Arkadiusz Krziżok, proboszcz

Ks. Arkadiusz Krziżok urodził się w 1971 roku w Raciborzu na Górnym Śląsku. Z wykształcenia jest mechanikiem sprzętu radiowo-telewizyjnego. Szkołę średnią ukończył w trybie wieczorowym, równocześnie prowadząc własny zakład naprawy sprzętu elektronicznego. W latach 1990-1992 pełnił zasadniczą służbę wojskową w Wojskach Lotniczych i Obrony Powietrznej. Po jej zakończeniu pracował krótki czas w Policji, a następnie w Straży Miejskiej w rodzinnym mieście, gdzie był m.in. dzielnicowym, oskarżycielem na kolegiach oraz zawodowym kierowcą pojazdów uprzywilejowanych.

Studia filozoficzno-teologiczne w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu rozpoczął w 1995 roku i ukończył je przyjęciem święceń kapłańskich w 2001 roku. Pracował dotychczas w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu (2001 - 2006), gdzie zajmował się Liturgiczną Służbą Ołtarza (około 120 ministrantów) oraz Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Uczył tam w Zespole Szkół Zawodowych oraz przez trzy lata był kapelanem młodzieży w Ochotniczym Hufcu Pracy w Brzegu. Organizował każdego roku tzw. „Wczasorekolekcje - wakacje z Bogiem” nad morzem dla około 150 dzieci i młodzieży, także zagrożonej alkoholizmem oraz z rodzin patologicznych i dysfunkcyjnych. W 2006 roku został uhonorowany przez Radę Miasta i Burmistrza Brzegu medalem „Bene mariente - Dobrze zasłużonemu” dla miasta i społeczności brzeskiej.

W latach 2006 - 2011 pracował w parafii katedralnej św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu, gdzie m.in. zajmował się wspólnotą Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i katechizował w gimnazjum. Od 2006 roku jest asystentem diecezjalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej.

Od II roku studiów związany z zakładem dla dzieci i młodzieży z porażeniem mózgowym w Wierzbicach koło Wrocławia, gdzie wraz z młodzieżą prowadzi comiesięczną akcję charytatywną.

Jego pasją jest duszpasterstwo, a zainteresowania to Człowiek, jazz, Chopin oraz góry, zwłaszcza polskie Tatry; jest członkiem Klubu Zdobywców Korony Gór Polskich.

ks. Norbert Graczyk, wikariusz

Urodzony 8 sierpnia 1981 roku we Wrocławiu. Kolejne etapy edukacji to Szkoła Podstawowa nr 100 we Wrocławiu, następnie XII LO im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu. Po maturze rozpoczął studia w MWSD we Wrocławiu. Posześcioletnich studiach teologicznych, w roku 2006, przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. abp. Mariana Gołębiewskiego. Na pierwszą parafię został skierowany do pod wrocławskiej Brzeziej Łąki do parafii pw. św. Mikołaja, gdzie posługiwał przez 5 lat. W tym czasie uczył dzieci w szkole podstawowej i gimnazjum, był opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Domowego Kościała. Co roku dla parafialnej grupy młodzieży organizował wyjazdy na Lednickie spotkania młodzieży. Po pięciolatce w Brzeziej Łące przeszedł do wrocławskiej parafii pw. abp. Jana Apostoła na Zakrzowie, gdzie spędził 3 lata jako katecheta w gimnazjum, opiekun LSO, Żywego Różańca i Domowego Kościoła, który udało się tam zorganizować wraz kilkoma małżeństwami z tamtejszej i sąsiedniej parafii. Ksiądz Norbert interesuje się muzyką klasyczną, lubi czytać książki.

ks. mgr lic. Tomasz Gospodaryk, wikariusz

Urodzony 7 stycznia 1978 roku w Środzie Śląskiej. Po ukończeniu szkoły podstawowej w rodzinnej Miękini, uczęszczał do Technikum Kolejowego we Wrocławiu; uzyskując wykształcenie – technika radiokomunikacji. W 1999 rozpoczął studia na Papieskim Wydziale Teologicznym i formację w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. W 2004 roku obronił pracę magisterską z zakresu teologii praktycznej. 21 maja 2005 roku otrzymał święcenia kapłańskie, a w 2009 roku uzyskał stopień licencjata na studiach licencjacko-doktoranckich na PWT we Wrocławiu. W latach 2005-2009 pracował w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzegu, następnie od 2009 do 2014 roku w parafii św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu. W tym okresie pracował m.in. w liceum i gimnazjum, opiekował się scholą i LSO, prowadził wspólnoty młodzieżowe, przygotowywał młodzież do sakramentu bierzmowania, był przewodnikiem brzeskiej grupy pielgrzymkowej, organizował przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie i w Rio; obecnie pracuje w sztabie diecezjalnym do ŚDM Kraków 2016. Organizował liczne wyjazdy pielgrzymkowe, wakacje z Bogiem dla młodzieży i dorosłych, był również kapelanem ASK we Wrocławiu.

Pasją księdza Tomasza są szlaki św. Jakuba w Polsce i w Hiszpanii, wyprawy w góry oraz sport.