Ludzie

ks. dr Piotr Mrzygłód, wikariusz

Ks. Piotr Mrzygłód urodził się 5 czerwca 1971 roku w Świdnicy. Po ukończeniu szkoły podstawowej, a później zawodowej podjął pracę w Świdnickich Zakładach Elektrotechniki Motoryzacyjnej, kontynuując jednocześnie naukę w Technikum Mechanicznym dla Pracujących. Po złożeniu egzaminu dojrzałości, w maju 1992 roku, wstąpił do MWSD we Wrocławiu. Po studiach teologicznych, w roku 1997, obronił pracę magisterską, a rok później, 30 maja 1998 roku, otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Henryka Gulbinowicza. Jako neoprezbiter został skierowany do pracy duszpasterskiej w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Oleśnicy, gdzie pracował 3 lata, jednocześnie katechizując w II Liceum Ogólnokształcącym i zajmując się młodzieżą. W roku 2001 został skierowany na studia specjalistyczne z zakresu filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, gdzie w ciągu 8 lat uzyskał najpierw magisterium, a w 2009 roku, na podstawie rozprawy Księdza Józefa Majki (1918-1993) poglądy filozoficzno-społeczne, doktorat z filozofii teoretycznej. Pracę duszpasterską w naszej parafii będzie łączyć z prowadzeniem zajęć dydaktycznych z filozofii na Papieskim Wydziale Teologicznym. Interesuje się historią myśli ludzkiej, wpływem filozofii na dzieje świata, polityką oraz filmem.