Ludzie

ks. mgr Rafał Kupczak, wikariusz

Ks. Rafał Kupczak urodził się 5 października 1976 roku w Oleśnicy. Szkołę Podstawową i średnią ukończył w rodzinnej Oleśnicy. Po maturze rozpoczął studia w MWSD we Wrocławiu. Po studiach teologicznych, w roku 2003, obronił pracę magisterską, a po przyjęciu z rąk ks. abp. Mariana Gołębiewskiego w roku 2004, święceń kapłańskich został skierowany do swojej pierwszej parafii pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie oraz rozpoczął studia licencjacko-doktoranckie na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. W Namysłowie spędził 5 lat jako wikariusz i katecheta. W tym czasie uczył dzieci w szkole podstawowej i gimnazjum, uczestniczył też w zajęciach z katechezy w Środowiskowym Domu Samopomocy "Orzeł". Był również opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza oraz prowadził scholę dziecięcą i młodzieżową, która pod jego kierunkiem odnosiła liczne sukcesy. Oprócz tego miał pod opieką grupę chorych, do których chodził z Najświętszym Sakramentem w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Często też odwiedzał chorych i cierpiących w namysłowskim szpitalu. Był też opiekunem grupy pielgrzymkowej, która każdego roku 15 sierpnia wyruszała z Namysłowa do Sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Ligocie Książęcej. Interesuje się muzyką, pasjonują go góry, szczególnie polskie i słowackie Tatry.