Ludzie

Organiści

Dawid Bieniecki

od 2016-11-01 i nadal

Urodzony 9 maja 1997 roku w Jeleniej Górze. Obecnie student na kierunku Muzyka kościelna na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Absolwent Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Legnicy w klasie organów mgra Zenona Siegieńczuka. Ponadto doświadczenie muzyczne gromadził jako psałterzysta i członek chóru działającego przy parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze.

Dotychczas pełnił funkcję organisty w parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze (październik 2015 – luty 2016) jak i drugiego organisty we wspomnianej parafii Matki Bożej Miłosierdzia (październik 2015 – październik 2016) oraz w parafii ewangelicko-augsburskiej przy kościele Marii Panny w Legnicy (od lipca 2015). Z naszą parafią związany stałe od 1 listopada 2016.